Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesGaleriKayıt OlGiriş yap

Vista Kuracak olanlar Mutlaka Okusun.Kuranlar da Yorumda bulunsun....

YazarMesaj
RapimisTurk
Admin
Admin
RapimisTurk

Erkek
İş/Hobiler : Öğrenci
İsim : QoNuR

Vista Kuracak olanlar Mutlaka Okusun.Kuranlar da Yorumda bulunsun.... Empty
MesajKonu: Vista Kuracak olanlar Mutlaka Okusun.Kuranlar da Yorumda bulunsun....   Vista Kuracak olanlar Mutlaka Okusun.Kuranlar da Yorumda bulunsun.... Empty09.03.08 12:34

Ben forumdan Vista indirmiştim 1 Ay kadar önce 32bit ultimate.2 gün Önce Kurdum bilgisayarıma.Bilgisyarımda 512 Ram var ekran kartıda Fx 5200.

***Vista ile ilgili Görüşlerimi İncelemelerimi yazıyorum***

Neyse Öncelikle Şunu Belirteyim Bütü Donanımlarımı Vistaya Çok Kolay Bir şekilde Tanıttım.Yazıcıyı Ses kartımı ....vb yi kendisi otomatik tanıdı.Adsl Modemimin Xp driverini yükledim Aynı xp deki gibi kolayca Kuruldu.Fly 300 Tv Kart vista Driverlarınıda resmi siteden indirdim oda süper çalıştı.

Sonuç 1-Vista Donanımları gayet güzel ve pratik şekilde tanıyor.Yani yeni kurmak isteyenlere Şunu Söylüyorum Vista Dirver bulmazsanız xp driverini yükleyin gayet güzel oluyor.Sorun Olmuyor.

Sonuç 2-Vistada Ne değişiklik var diyenlere şunu söylerim %90 oranında görsellik % 10 oranıda işlevsellik değişmiş.Aero Glass efektler felan güzel başlat menüsü iyi olmuş.
Bana Bu yönüyle Win Me yi hatırlattı yani 98 gibi bir işletim sisteminden sonra fiyasko.Vista fiyasko sayılmaz ama xp den çok farkı yok görsellik var.hatta xp ye göre bazı işlevler, arayüzün bazı kısımları karmaşıklaşmış.Açılışta Sadece siyah ekran ve load çubuğu var yani xp deki gibi windows xp (vista) yazan bir logo yok bu bence bir eksiklik.

Sonuç 3-Vista Xp den hızlı.Uygulamalar programlar...vb xp ye göre daha çabuk açılıyor.Örneğin Winamp.

Sonuç 4-Gelelim Aktivasyona Tek tık paradoks crackler dahil nettekilerin hepsini denedim sonuç alamadım.(Cracklemeden iyi anlarım sorun bende değil yani Acemi değilim)Bundan şu sonucu çıkarıyorum demekki activasyon sorunu daha tam çözülmemiş.

***Vista alınmaz mı? alınır. kurulmaz mı? kurulur. çok mu kötü? hayır. çok mu iyi? onada hayır.***

Bu arada Office 2007 de de ofice yardımcısı özelliğini kaldırmışar(Ataş kedi köpek...vb)Bence Bu da olumsuz office 200 den beri alışmıştık gayet güzel ve şık oluyordu istediğn zaman kapatıp istediğin zaman açabiliyordun.

**Vistam Kurduktan tam 20 saat sonta çöktü ***

iki gündür xp yi yeniden kurup kullanımıma göre programları şunu bunu yüklemekle meşgulum.

Sizlerde Vista İle ilgili düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim.

Vista Kuracak olanlar Mutlaka Okusun.Kuranlar da Yorumda bulunsun....
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Vista Codec Package 4.5.9
» Windows Vista Editions RTM SP1 32/64 Bit AIO
» Vista Smoker Pro 1.3
» Yeni 4 Vista MSN Messenger Skins For 8.xx