Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesGaleriKayıt OlGiriş yap

.bin .cue .nrg .iso .mds .mdf .ccd .cdi .bwt .pdi dosyalarını cd ye yazma rehberi

YazarMesaj
RapimisTurk
Admin
Admin
RapimisTurk

Erkek
İş/Hobiler : Öğrenci
İsim : QoNuR

.bin .cue .nrg .iso .mds .mdf .ccd .cdi .bwt .pdi dosyalarını cd ye yazma rehberi Empty
MesajKonu: .bin .cue .nrg .iso .mds .mdf .ccd .cdi .bwt .pdi dosyalarını cd ye yazma rehberi   .bin .cue .nrg .iso .mds .mdf .ccd .cdi .bwt .pdi dosyalarını cd ye yazma rehberi Empty13.03.08 19:28

forumlar da bu konuyla ilgili bir çok soru var, daha fazla soru olmaması için cevaplıyorum bu soruları. örnek olarak .bin ve .cue dosyalarını aldım, ancak bu programla .bin .cue .nrg .iso .mds .mdf .ccd .cdi .bwt .pdi dosyalarını da yazabilirsiniz cd ye herhangi bir farklılık yok...

Bir çok program var ama ben gerek basitliği gerekse kullanışlılığı ile Alcohol 120 kullanıyorum. programı çektikten sonra (yalnız crack versiyonu ile bizim Alcohol versiyonu aynı olsun şu an en son versiyon 1.9.5 build 3105)

Şimdi film indirdik bir sürü rar dosyası var. bunlardan ilk indirdiğimize "extract here/buraya çıkart" çıkart diyoruz. şimdi elimizde 1 .cue dosyası ve bütün rar dosyalarını kapsayan büyük bir .bin dosyası var.

Alcohol'a giriyoruz. hemen sol üst köşede "image burning wizard" var, tıklayalım. Yeni gelen ekranda üstte "browse" kısmına tıklayoruz. dosyaları attığımız klasöre gidiyoruz. burada .cue olan dosyamıza çift tıklıyoruz. Alcohol hemen dosyanın özelliklerini ekrana getirecek. doğru ise bir sonraki ekranda aynen nero vb. bir ekran çıkacak, eğer boş cd yi yerleştirmişsek yazmaya başlayacak.

bu arada birden fala cd yazıcınız olabilir Alcohol de istediğiniz yazıcınızı belirttiğim ekranlarda seçin. azım şeçeneklerinde Write Method Dao/Sao nın şeçili ve Write kutusunun işaretli olduğuna da dikkat edin.

Hepinize iyi seyirler...

Alcohol 120
Download

http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/visit.php?lid=1749

.bin .cue .nrg .iso .mds .mdf .ccd .cdi .bwt .pdi dosyalarını cd ye yazma rehberi
1 sayfadaki 1 sayfası