Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesGaleriKayıt OlGiriş yap

Sagopa Kajmer Cosmo Girl Dergisi Aralık Sayısında

YazarMesaj
RapimisTurk
Admin
Admin
RapimisTurk

Erkek
İş/Hobiler : Öğrenci
İsim : QoNuR

Sagopa Kajmer Cosmo Girl Dergisi Aralık Sayısında Empty
MesajKonu: Sagopa Kajmer Cosmo Girl Dergisi Aralık Sayısında   Sagopa Kajmer Cosmo Girl Dergisi Aralık Sayısında Empty13.06.08 15:22

Pesimist rap'in öncü ismi olan Sagopa Kajmer, kendine has tarzı ve rap müziğine olan katkılarıyla farklılığını korumaya devam ediyor…

Asıl adı Yunus Özyavuz olan Sagopa Kajmer, 1998 yılından bu yana rap müzik adına sayısız iş çıkardı. Kendi albümlerinin ve çalışmalarının dışında, rap'e katkısı bulunması muhtemel olan kişilere yol gösterdi. Arkasında olmak istediği albümlerin prodüktörlüğünü üstlendi. 2006 yılında kendi gibi rap'çi olan Kolera (Esen Güler) ile hayatını birleştiren Sagopa Kajmer, Melankolia Müzik adlı şirketi açarak müzik gücünü eline aldı...

Şarkı sözlerine baktığımızda rap müziğin diğer isimlerine nazaran daha sert sözlerle karşılaşıyoruz... Türkiye'deki pesimist rap'in öncü ismisin yani... Peki bu pesimistliğin nedeni nedir?
Aslında ben 2003 senesinden bu yana rap'in en normal, yumuşak, ağırbaşlı sözlerini yazıyorum. Çok fazla sert olduğumu düşünmüyorum. Pesimistliğin sertlik olduğuna da inanmıyorum. Duygulu ve içten demek daha yerinde gibi geliyor bana. Pesimistliğin nedeni yaşadıklarımız, yaşayacaklarımız olsa gerek.

Pesimist duruşunun tam olarak başladığı nokta üçüncü albümündür diyebilir miyiz?
Evet. 'Bir Pesimistin Gözyaşları' benim için dönümdür. Kendimi en rahat ifade edebildiğim albüm. İnsanların da belki ilk defa beni anlayabildikleri albümüm.

Sagopa Kajmer Cosmo Girl Dergisi Aralık Sayısında
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sagopa Kajmer Biyografi
» Sagopa Kajmer resimleri
» Sagopa Kajmer resimleri
» Sagopa Kajmer Full Beatleri !